Koronavirus Covid-19 aneb jak podpořit imunitu a nepodporovat strach

Koronavirus Covid-19
aneb jak podpořit imunitu a nepodporovat strach

Koronavirus SARS-CoV-2 se přenáší z člověka na člověka nejčastěji kapénkovou infekcí vzduchem nebo úzkým kontaktem. Tedy stejně jako řada jiných virových onemocnění. Oproti běžné viróze je však o něco agresivnější a má poměrně dlouhou inkubační dobu – 2 až 14 dní.
Nemoc se projevuje přetrvávajícími horečkami, únavou, bolestmi kloubů a svalů a suchým kašlem.
Je potřeba zachovat zdravý rozum a nepodléhat panice. Epidemie infekčních onemocnění provází lidstvo od nepaměti a nejspíš tomu tak bude i nadále. Důležité je dodržovat základní hygienická pravidla, nezdržovat se v místech s vyšší koncentrací osob, podporovat imunitní systém a pokud už se nemoc dostaví, zvolit vhodnou léčbu a zůstat v klidu doma v posteli.
Koronavirus je nebezpečný zejména u starších, oslabených a chronicky nemocných pacientů.
Jelikož se jedná o infekční onemocnění, hlavní roli v tom, jestli se nakazíme nebo ne, hraje náš imunitní systém. Antibiotika zde nepomohou. Pokud tedy nechcete onemocnět (a to nejen koronavirem), je důležité budovat a podporovat silný imunitní systém, jazykem čínské medicíny – mít silnou Zheng Qi a obrannou vrstvu Wei Qi.
Jak tedy posílit Zheng Qi neboli imunitu? Je dobré kvalitně, pravidelně a střídmě jíst, dbát na dostatek pohybu, přiměřeně odpočívat a spát, udržovat emoce v rovnováze, trávit hodně času v přírodě a s lidmi, se kterými se cítíme dobře. Pohoda a dobrá nálada přispívají ke zdraví, zatímco strach a obavy oslabují naše ledviny a tím i naší celkovou energii a obranyschopnost.
Na pomoc s podporou obranyschopnosti můžeme povolat také bylinky – jak naše české, tak čínské směsi či medicinální houby. Z českých bylinek je vhodný především rakytník, třapatka nachová, bršlice, ptačinec žabinec, kořen kopřivy, kořen a mladé lístky pampelišky, které už raší všude kolem. Pro dobrou pohodu se hodí lípa, levandule, meduňka či dobromysl.
Čínské bylinné směsi vybíráme na míru podle konstituce a stavu každého pacienta.
Dalším velmi silným a účinným prostředkem pro podporu imunity je akupunktura – vždyť čínská medicína byla a je svým zaměřením také preventivní. Na našem těle jsou konkrétní akupunkturní body, které umí zvýšit obranyschopnost a dodat do organismu tolik potřebnou energii. K jejich stimulaci můžeme využít jehličky nebo moxu.
Tradiční čínská medicína nabízí mnoho prostředků, které Vám pomohou toto náročné období přečkat ve zdraví a beze strachu, který se v posledních dnech šíří skutečně jako virus.

Přejeme Vám, ať jste zdraví a v pohodě a
těšíme se na viděnou v Inspiritě.