Očkování a tradiční čínská medicína

Tématem dnešního zamyšlení není odpověď na otázku, zda je či není vhodné očkování proti Covid-19, obě varianty mají svá rizika. Chceme Vám ukázat, jak vnímá problematiku očkování tradiční čínská medicína a co můžeme udělat proto, aby případná vakcinace proběhla co nejbezpečněji.

Podle TČM jde při očkování o vstup toxické škodliviny (očkovací látky) přímo do hlubokých vrstev organismu, čímž obcházíme přirozené linie obrany. Tělo pak na takovou škodlivinu, která se náhle objeví tam, kam by se přirozenou cestou vůbec neměla dostat, může zareagovat poplachem ve formě nežádoucí reakce. V těchto vrstvách také často bývají, například vlivem nezdravého životního stylu či nedoléčených nemocí, skryté pozůstatky starších patogenů, kterých se naše tělo nedokázalo úplně zbavit, a tak je tento terén pro vznik nežádoucí reakce přímo ideální.
 
Nežádoucí reakce může být okamžitá (kolapsový stav, anafylaktický šok), krátkodobá – nastupující v řádu dnů (lokální otok, horečka, neklid, nespavost, průjem, bolesti kloubů) anebo dlouhodobá (snížená obranyschopnost, alergie, poruchy koncentrace, ekzémy, ochrnutí, deprese, poškození mozku, autismus, epilepsie, celá řada autoimunitních poruch). Vakcína také často oslabí organismus pro boj proti jiným nemocem.
 
Covid-19
 
Pokud se rozhodnete pro očkování, je nezbytné, abyste byli alespoň 10 dní před očkováním naprosto zdraví, neočkovat se před a po operaci, nebo před a po velké fyzické či psychické zátěži. Velmi vhodná je příprava na očkování akupunkturou a bylinkami – podle vrozené konstituce pročišťujeme akumulace, doplňujeme qi a snažíme se eliminovat vedlejší účinky vakcíny.
V praxi je ideální napíchnout jehličky 2-3 dny před plánovanou vakcinací a potom co nejdříve po očkování (v tentýž anebo následující den).
 
K zajištění bezpečného průběhu přidáváme čínské bylinné směsi ve formě tabletek, ale také české bylinky ve formě čajů. Dobrou a dlouhodobou zkušenost máme také s užíváním homeopatik.
 
Pevné zdraví a silnou imunitu Vám přeje
 
Vaše Inspirita