Kateřina Studeníková
terapeutka tradiční čínské medicíny

Co mě inspiruje …

Před třiceti lety jsem začínala profesionální kariéru prací pro čínského podnikatele. Ten nepracoval osm hodin denně, ale šestnáct, víkend nevíkend. Nechápala jsem, jak dokázal vražedné pracovní tempo vydržet. Jeho tajemstvím byla tradiční čínská medicína.

Před více než 23 lety jsem založila a úspěšně dovedla do dospělosti tři firmy. Ale pocit naplnění se nedostavil. Ptala jsem se sama sebe, jestli to někoho skutečně udělalo spokojenějším a štastnějsím. Nebyla jsem si jistá. Jistotu jsem ale nacházela v široké rodině, která mě obklopovala. Ale i tato jistota se začala drolit.

Tatínkovi diagnostikovali chronické onemocnění ledvin, což roztočilo můj seznamovací kolotoč se západní medicínou. Operace, transplantace, dialýza, léky. Pochopila jsem, že odosobněný, výkonový a úhradový přístup českého zdravotnictví nevede k lepším životům, ale jen k delším receptům.

Po absolvování přípravného kurzu TČM jsem věděla, že to je moje cesta. Moje cesta, jak pomoci nejen tatínkovi, mojí rodině, ale všem, kteří nevidí své tělo jako stroj, co potřebuje jen promazávat ložiska. Moje cesta k opravdovému zdraví a smysluplnému životu. Přidáte se?

Vzdělání
        •       TCM Institut – Škola tradiční čínské medicíny – studium pěti dovedností 
        •       Kurz himalájské medicíny – Dr. Tchewang Tsmala
        •       Kurz pěti elementů – MUDr. Dagmar Komárková