O nás

Jsme již prověřenou klinikou čínské medicíny s více než desetiletou praxí. Za tu dobu jsme pomohli zpět ke zdraví několika tisícům pacientů.

Při vstupním vyšetření se v Inspiritě setkáte s terapeutem čínské medicíny a zároveň s lékařkou medicíny západní. Na Vaši léčbu budeme tedy pohlížet optikou obou těchto systémů, neboť se domníváme, že každý z nich má své klady a přínosy.

„Naší vizí je pomáhat lidem k přirozenému obnovení rovnováhy v jejich těle a to vše bez užívání chemických preparátů“

 

 

Základní hodnoty:

Týmovost, celostní pohled, individuální přístup a respekt k západní medicíně jsou čtyři základní hodnoty Inspirity, kterým důvěřujeme stejně jako tomu, že dokážeme zmírnit, popřípadě zcela odstranit pacientovi obtíže.

Týmovost

Zakládáme si na tom, že fungujeme jako tým a dosahujeme tak lepších výsledků (než individuálně ordinující terapeuti).

Všechny diagnózy jsou společně konzultovány a vedeny pod odborným dohledem MUDr. Dagmar Komárkové, dohromady se vždy snažíme najít nejefektivnější způsob léčby.

Celostní pohled

Zdravotní stav pacienta posuzujeme celostně. Bereme v úvahu činnost všech vnitřních orgánů, emoční prostředí, zdravotní historii a celkovou konstituci pacienta. Věříme, že bez uvážení všech těchto kritérií není možné stanovit přesnou diagnózu a následný plán léčby.

Individuální přístup

Tělo i duše každého pacienta je jedinečné, proto uplatňujeme individuální přístup u každého pacienta.

Respekt k západní medicíně

Kombinace tradiční čínské a západní medicíny se nevylučuje. Západní medicína je u mnoha diagnóz nezbytností, alespoň v počátku léčby, proto se nemusíte bát, že bychom Vám ihned vysadili veškeré léky a zakázali navštěvovat lékaře. Na naší klinice pracují jak terapeuti čínské medicíny, tak lékaři medicíny západní. V mnoha případech jsme schopni účinně skloubit oba přístupy tak, aby byl pacient v co nejlepší formě.

Smysl čínské medicíny…

Čínská medicína při jakékoliv tělesné či duševní disharmonii nejen léčí daný problém, ale hledá i jeho příčinu, aby se tělo opět mohlo dostat do rovnováhy a zároveň si ji dlouhodobě udržet.

Tyto přírodní terapie vycházejí z tradiční čínské medicíny a jsou položeny na pěti základních

pilířích: akupunktura, fytoterapie, masáže tuina, cvičení qigong a dietetika.

Jednotlivé metody se ve svých účincích vzájemně doplňují, a proto se pro dosažení ideálního zdravotního stavu a psychické pohody doporučuje jejich kombinace.