Poprvé v Inspiritě

Sjednání termínu vstupního vyšetření

Pro sjednání termínu vstupního vyšetření, prosím, kontaktujte naši recepci na tel. čísle 605 270 055 případně e-mailem recepce@inspirita.cz s tím, že se chcete objednat na vstupní vyšetření. Pokud máte již předem vybraného terapeuta, nahlásíte jeho jméno a domluvíte si termín. V opačném případě Vám recepční rádi poradí. 

Vstupní vyšetření (120min)

Na vstupní vyšetření si vyhraďte zhruba 2 hodiny času. Doporučujeme si vyhradit dostatek času. V den vyšetření si prosím nečistěte povlak jazyka ani nejezte nic, co by obarvilo jazyk, protože se jeho pozorování využívá k diagnostice. Po příchodu na kliniku se posaďte v čekárně v prvním patře (můžete použít výtah) a vyčkejte na příchod terapeuta, který Vás uvede do vhodné ordinace.

Hlavní součástí celostního přístupu je podrobný vstupní dotazník, kde neopomeňte uvést i zdánlivě nesouvisející detaily, které pomáhají odhalit příčinu potíží.  Jakmile budete s jeho vyplněním hotovi, zvonkem přivoláte svého terapeuta, který s Vámi dotazník projde a doplní si další informace. Vstupní lékařské vyšetření kombinuje znalosti západní a východní medicíny. V průběhu pohovoru klade terapeut množství otázek ohledně zdravotního stavu, životního stylu, stravy i psychiky. Dále provádí pohmat pulzu a diagnostiku z jazyka. Takto terapeut určí základní povahu problému a podle toho i nejvhodnější léčbu. Následuje Vaše první harmonizační akupunktura. 

Druhá návštěva (60min)

Na druhé návštěvě s Vámi terapeut důkladně rozebere Vaši diagnózu, příčinu Vašich potíží a navrhne způsob léčby, včetně dietetických doporučení a zdravotních pohybových cvičení. Ten může zahrnovat jednu terapii nebo jejich kombinaci v závislosti na povaze obtíží. Následuje klasické vyšetření – pohmat pulzu, diagnostika z jazyka a poté klasická akupunktura. Jehly jsou aplikovány vleže na břiše a poté na zádech, nejčastěji se ponechávají 20-30 min z každé strany. Terapeut s Vámi probere i další možnosti léčby (úprava stravy, byliny, cvičení)  podle Vašeho zdravotního stavu.

Běžná kontrola (60min)

Běžná návštěva probíhá ve dvou částech, nejprve formou rozhovoru, o Vašem aktuálním fyzickém i psychickém stavu. Z těchto informací získá terapeut kompletní obrázek o aktuálním stavu pacienta a změně oproti předchozí návštěvě.

Terapeut následně aplikuje akupunkturní jehličky, nejdříve na zadní a poté na přední část těla. Po akupunktuře se můžete cítit unaveni. Během jejich aplikace můžete i usnout.

Aby byla akupunktura úspěšná, je potřeba na ni docházet po určité časové období pravidelně. Četnost a délka těchto sezení se individuálně liší. Nejčastěji se jedná o hodinové bloky jedenkrát za 1-2 týdny po dobu několika měsíců.