Léčivé houby pro imunitu a zdraví (Pro velký zájem opakujeme!)

Přijd’te se dozvědět více o účincích léčivých hub a možnostech bezpečné samoléčby.?‍??

Mezi léčivými houbami existuje několik druhů, jejichž účinné látky jsou natolik unikátní a potvrzené vědeckými studiemi, že je právem můžeme pasovat na pomyslný stupínek vítězů.

Podpora imunity při chřipce, rýmě a prochladnutí
Hlíva ústřičná a Reishi obsahují široké spektrum biologicky aktivních látek s mimořádně pozitivním účinkem na lidský organismus. Jde hlavně o protivirové, protibakteriální a protizánětlivé účinky, které využíváme k léčbě a prevenci chřipky, herpetických infekcí, či infekční mononukleóze.

Únava, stres a psychické těžkosti
Nejvyššího věku se dožívají Japonci a Číňané především díky jejich životnímu stylu a složení potravy. Samozřejmostí je užívaní léčivých hub jako Coryceps, Shitake či Hericium, které působí antioxidačně, dodávají organizmu energii a výrazně redukují nežádoucí účinky stresu. Je dokázané, že Hericium zlepšuje paměť a odstraňuje psychickou únavu. Cordyceps spolu s Reishi zvyšují fyzickou sílu, navíc podporují sexuální aktivitu, co se využívá k léčbě impotence.

Podpora léčby u onkologických onemocnění
Reishi, Shitake, Hlíva, Čaga obsahují léčivé látky, které pozitivně působí u lidí, trpící onkologickým onemocněním. Dokážou tlumit růst nádorového bujení, některé přímo zabíjí nádorové buňky a výrazně zmírňují nežádoucí účinky chemoterapie a ozařování. Například Čaga je nejvýznamnější houbou v prevenci vzniku rakoviny, protože její antimutagenní účinky zabraňují vzniku nádoru.

Také je všeobecně známý účinek medicinálních hub na kardiovaskulární systém. Dokáží regulovat krevní tlak, hladinu cholesterolu a lipidů v krvi. Podiskutujeme taky o cukrovce, protože houba Coprinus dokáže stabilizovat hladinu cukru v krvi a zabraňovat rozvoji komplikací diabetu u dětí i dospělých.

O tom všem a ještě mnoho jiných zajímavých věcí se dozvíte na praktickém semináři o léčivých houbách.

Těší se na Vás MUDr. Jana Mrázová

Kdy: 5.2.2019 v 17:30

Kde: Klinika čínské medicíny Inspirita, Nad Šutkou 14, Kobylisy

Cena: 250 Kč

Registrace: recepce Inspirita, 605 270 055, recepce@inspirita.cz