Na konečné podobě webových stránek zatím pracujeme, toto je provizorní verze! Děkujeme za pochopení!
Semináře a kurzy

Na tomto semináři se naučíte jednoduše a rychle posoudit svůj aktuální zdravotní stav na základě metody diagnostiky z jazyka, kterou využívá čínská medicína.

Kdy: 21.5.2019 v 17:00

Kde: Ostrov Inspirace, Štorchova 5, Praha 8

Cena: 260 Kč 

Registrace: 605 270 055, recepce@inspirita.cz


Máme pro Vás již tradiční cvičení TAI JI s Petrem Tlapákem.

Každou středu 17:00-18:00 v termínech 13.2.-24.4. (s vynecháním 13.3.)

Cena kurzu: 1600 Kč/10 lekcí (nelze platit jednotlivé lekce)


Pojďme se společně podívat na menstruaci jako dar, kterým nás ženy příroda obdařila, aby mohl být přirozeně pročišťován náš energetický systém, tělo i duše.

V první části si povíme něco málo o představách, jak naše tělo funguje. Jsme stroj, který musí za každých okolností vše zvládat nebo jsou důležité i naše pocity, strava a prožívání života?  Menstruace může být brána jako jeden ze signálů, jak s námi naše tělo komunikuje. Objasníme si, které dráhy se z pohledu tradiční čínské medicíny na menstruaci podílí a kde může být nerovnováha při nepravidelné či bolestivé menstruaci, proč vznikají cysty, myomy či další obtíže.

V druhé části bych se ráda věnovala základním možnostem cest k obnovení rovnováhy.  V terapii tradiční čínské medicíny máme 5 pilířů a moc ráda Vám přiblížím i koncept cykličnosti a uvedu pár typů, jak začít pozorovat a prožívat cykličnost i u sebe. Ráda bych řekla i pár slov o ženské bylinné napářce a věřím, že vyjde čas i na dotazy.

Tak pokud s Vámi téma rezonuje a máte chuť vědět více, jste srdečně zváni a moc se na Vás těším

Vaše Martina Kykalová

 

Kdy? 

v úterý 5.3. 17:00-19:00

Kde?

Ostrov Inspirace, Štorchova 1555/5, Praha 8

Cena?

250 Kč

Registrace?

605 270 055, recepce@inspirita.cz


Přijd’te se dozvědět více o účincích léčivých hub a možnostech bezpečné samoléčby.👨‍🏫💪

Mezi léčivými houbami existuje několik druhů, jejichž účinné látky jsou natolik unikátní a potvrzené vědeckými studiemi, že je právem můžeme pasovat na pomyslný stupínek vítězů.

Podpora imunity při chřipce, rýmě a prochladnutí
Hlíva ústřičná a Reishi obsahují široké spektrum biologicky aktivních látek s mimořádně pozitivním účinkem na lidský organismus. Jde hlavně o protivirové, protibakteriální a protizánětlivé účinky, které využíváme k léčbě a prevenci chřipky, herpetických infekcí, či infekční mononukleóze.

Únava, stres a psychické těžkosti
Nejvyššího věku se dožívají Japonci a Číňané především díky jejich životnímu stylu a složení potravy. Samozřejmostí je užívaní léčivých hub jako Coryceps, Shitake či Hericium, které působí antioxidačně, dodávají organizmu energii a výrazně redukují nežádoucí účinky stresu. Je dokázané, že Hericium zlepšuje paměť a odstraňuje psychickou únavu. Cordyceps spolu s Reishi zvyšují fyzickou sílu, navíc podporují sexuální aktivitu, co se využívá k léčbě impotence.

Podpora léčby u onkologických onemocnění
Reishi, Shitake, Hlíva, Čaga obsahují léčivé látky, které pozitivně působí u lidí, trpící onkologickým onemocněním. Dokážou tlumit růst nádorového bujení, některé přímo zabíjí nádorové buňky a výrazně zmírňují nežádoucí účinky chemoterapie a ozařování. Například Čaga je nejvýznamnější houbou v prevenci vzniku rakoviny, protože její antimutagenní účinky zabraňují vzniku nádoru.

Také je všeobecně známý účinek medicinálních hub na kardiovaskulární systém. Dokáží regulovat krevní tlak, hladinu cholesterolu a lipidů v krvi. Podiskutujeme taky o cukrovce, protože houba Coprinus dokáže stabilizovat hladinu cukru v krvi a zabraňovat rozvoji komplikací diabetu u dětí i dospělých.

O tom všem a ještě mnoho jiných zajímavých věcí se dozvíte na praktickém semináři o léčivých houbách.

Těší se na Vás MUDr. Jana Mrázová

Kdy: 5.2.2019 v 17:30

Kde: Klinika čínské medicíny Inspirita, Nad Šutkou 14, Kobylisy

Cena: 250 Kč

Registrace: recepce Inspirita, 605 270 055, recepce@inspirita.cz


Volně navazující seminář na  seminář Bachovy květové esence I, na kterém se budeme věnovat využití bachových květových esencí v praxi a jednotlivé esence budeme vnímat jako prostředek při hledání smyslu a cíle života. 

Cena semináře: 2 900 Kč
Rezervace na: 605 270 055, recepce@inspirita.cz

Podmínkou účasti je absolvování semináře Bachovy květové esence – akupunktura a akupresura nebo základní znalosti o jednotlivých esencích.

 


Srdečně Vás zvememe na seminář – Bachovy květové esence s MUDr. Dagmar Komárkovou.
Seznámíte se s účinky jednotlivých esencí a naučíte se je používat v praxi.
Seminář je určen jak pro odbornou veřejnost, tak pro laiky.
Cena semináře: 2 900 Kč
Rezervace na: 605 270 055, recepce@inspirita.cz
Tešíme se na Vás!