Dietetetika

„Ze tří desetin léčí lék, ze sedmi desetin správná životospráva.“ praví čínské přísloví

Čínská dietetika se zabývá způsobem stravování a následujícím vlivem na naše zdraví. Platí zde zásada, že po jídle bychom se měli cítit lépe než před ním. Hlavním cílem je vyvážená strava a rovnováha v organismu.

Čínská dietetika posuzuje potraviny dle ročních období, chuti, termické povahy, tropismu nebo kuchyňské úpravy.

Jak to probíhá na dietetické konzultaci?

Společně vyplníme dotazník, kde podrobně zjistíme Vaše stravovací návyky. Poté se Vás vyptáme na několik otázek ohledně Vašeho zdravotního stavu a současných obtíží.

Připravíme pro Vás seznam vhodných potravin a doporučení dle Vaší čínské diagnostiky.

Společně pak probereme, jakým způsobem upravit jídelníček, aby na Vás strava působila harmonicky a vyřešila konkrétní zdravotní neduhy, kvůli kterým jste přišli. Mimo jiné Vám také poskytneme recepty, které jsou vhodné pro Váš konstituční typ.

    Dis. Klára Svobodová

      dietetický konzultant

 

Obchůdek se zdravou výživou

Součástí kliniky je obchod se zdravou výživou, kde naleznete potraviny, vztahující se ke stravování podle tradiční čínské medicíny ale i zdravé potraviny pro širokou veřejnost. Obchůdek je koncipován do několika sekcí – snídaně, sladké i slané mlsání, dochucovadla, potraviny k rychlé přípravě i k delšímu pečení. Dále Vám můžeme nabídnout ze široké nabídky bylinných, černých, zelených i ovocných čajů, které Vám pomohou v období zdravotních neduhů nebo Vám jen pohladí Vaše chuťové pohárky. K dispozici je i přírodní kosmetika – mýdla, deodoranty aj.

U nás je možné platit kartou bez podmínky minimálního nákupu.

 

 

Bistro a rozvoz zdravé výživy – Inspirace výživou

Inspirace výživou nabízí denně obědy podle principu pěti elementů: vegetariánské, veganské a masové. Pestrou sezónní stravu umožňuje široká báze více než 800 osvědčených receptů a velký podíl biosurovin. Více než pět let dodává obědy  do bister a podnikových jídelen. Důležitou  podporou jejich provozu je unikátní  objednávkový systém, de si můžete snadno objednat jídlo a vyzvednout si ho v naší provozovně v Kobylisích. Informujte se o našich rozvozových trasách, jídlo Vám můžeme také přes den dovézt domů nebo do práce.

Více na webových stránkách Bistro Inspirace