Dietetika

Dietetika podle TČM

● vychází z teorie pěti elementů
● respektuje roční období
● respektuje tepelné působení potravin

Důležitou úlohu zde hraje slezina, která je zodpovědná za trávení a vstřebávání živin a rozvádí energii do dalších orgánů v těle. Při nevhodné životosprávě slezina neprodukuje životadárnou energii čchi, což může být příčinou nadváhy, únavy a dalších onemocnění.

 

„Ze tří desetin léčí lék, ze sedmi desetin správná životospráva.“ praví čínské přísloví. 

S čím Vám pomůžeme?

● s dlouhodobou redukcí váhy
● s potravinovými alergiemi (celiakie, laktózová intolerance)
● s únavou, vyčerpáním
● s poruchami trávení
● s nemocemi trávicí soustavy (ulcerózní kolitída, Crohnova choroba)
● s revmatoidní artritídou, osteoporózou, dnou
● s posílením imunity
● s kvasinkovými infekcemi
● s výživou dětí
● s cukrovkou 2.typu
● s vysokým krevním tlakem a cholesterolem

 

Jak to probíhá na dietetické konzultaci?

Na úvodní konzultaci spolu vyplníme nutriční a zdravotní anamnézu. Zjistíme množství svalů a tuku (včetně viscerálního tuku, který je příčinou mnoha civilizačních chorob). Dostanete jednoduchý plán na detoxikaci těla a společně se ho pokusíme zapracovat do Vašeho každodenního režimu.

Další konzultace jsou věnovány posílení dráhy sleziny s přihlédnutím na Váš zdravotní problém. Na každé konzultaci probereme Vámi zapsaný jídelníček a společně ho vyladíme k vaší spokojenosti. Budu Vám průběžně poskytovat recepty a seznamovat Vás s novými potravinami. Veškeré důležité informace dostanete v tištěné formě.

 

Dietetické konzultace při redukci váhy

  • Pročištěním těla a posílením dráhy sleziny vhodnými potravinami můžeme dosáhnout zdravého úbytku váhy.

  • TČM neřeší kalorickou hodnotu potravin, ale její kvalitu. Potraviny by měly být co nejméně zatíženy chemií a měly by odpovídat ročnímu období.

  • Díky pravidelné analýze těla hlídáme, aby váha ubývala z tuku a ne ze svalů.

  • Při redukci váhy je vhodné aplikovat ušní akupunkturu, která pomůže nastartovat metabolismus, snížit otoky a posílit vůli.

 

V Inspiritě se Vám bude věnovat naše nutriční terapeutka Bc. Lenka Volfová, DiS..

nutriční terapeut

 

Obchůdek se zdravou výživou

Součástí kliniky je obchod se zdravou výživou, kde naleznete potraviny, vztahující se ke stravování podle tradiční čínské medicíny ale i zdravé potraviny pro širokou veřejnost. Obchůdek je koncipován do několika sekcí – snídaně, sladké i slané mlsání, dochucovadla, potraviny k rychlé přípravě i k delšímu pečení a vaření. Dále Vám můžeme nabídnout ze široké nabídky bylinných, černých, zelených i ovocných čajů, které Vám pomohou v období zdravotních neduhů nebo jen pohladí Vaše chuťové pohárky. K dispozici je i přírodní kosmetika – mýdla, deodoranty aj.

 

 

Bistro a rozvoz zdravé výživy – Inspirace výživou

Inspirace výživou nabízí denně obědy podle principu pěti elementů: vegetariánské, veganské a masové. Pestrou sezónní stravu umožňuje široká báze více než 800 osvědčených receptů a velký podíl biosurovin. Více než pět let dodává obědy  do bister a podnikových jídelen. Důležitou  podporou jejího provozu je unikátní  objednávkový systém, kde si můžete snadno objednat jídlo a vyzvednout si ho v naší provozovně v Kobylisích. Informujte se o našich rozvozových trasách, jídlo Vám můžeme také přes den dovézt domů nebo do práce.

Více na webových stránkách Bistro Inspirace