Kožní obtíže

Akné

Zřejmě každý z nás zažil určitou formu nevzhledných pupínků v obličeji. Akné patří mezi nejběžnější kožní choroby, zejména mezi mladými lidmi v pubertě a nevyhýbá se ani mužům a ženám po 30 roku věku.

Akné v pubertě způsobuje zvětšená tvorba kožního mazu, který ucpává póry. Maz vytváří ideální prostředí pro bakterie, které přispívají k tvorbě komedonů (uhrů) nebo dokonce zánětu.

Akné může zhoršovat dědičnost, premenstruační syndrom nebo menstruace, stres, nevhodná strava i kouření.

V závažnějších případech mohou projevy akné přetrvávat do dospělého věku.

Důležité je však také dbát na pravidelnou péči o svoji pokožku, upravit jídelníček dle doporučení odborníka, nekouřit a spát minimálně 7 hodin.

Všechny typy akné mají u žen tendenci se zhoršovat před menstruací.

Čínská medicína pohlíží na akné zejména takto:

  1. Horkost v dráze plic: objevuje se většinou u mladších lidí, papuly (červený pupínek bez hnisu) a pustuly (červený pupínek obsahující hnis) se objevují zejména na čele, nosu a okolí nebo celém obličeji.
  2. Vlhká horkost v Yang Ming oddílu, do které patří dráha žaludku a tlustého střeva: projevuje se mastnější pletí, častým zarudnutím, velkými až hnisavými pupínky, které se vyskytují zejména kolem úst, pod úhly čelistí, na dekoltu a zádech
  3. Blokáda krve, horkost v krvi: u tohoto typu akné je výskyt v pozdějším věku, dost často po 30. roku věku nebo u žen typicky po vysazení antikoncepce. Akné se většinou vyskytuje bez většího hnisání, typicky ve formě papulí a bolestivých modulací.

Aknózní pleť umí výborně řešit tradiční čínská medicína. Stačí se svěřit do péče odborníka. Velmi vhodným řešením je akupunktura, která pročistí horkost a vytáhne toxin nebo rozproudí blokádu krve, která způsobuje bolestivé modulace. Vhodným doplňkem jsou čínské bylinky, který podpoří celkový efekt akupunktury. 

Výsledky jsou ohromující. Podívejte se na reference.