Fytoterapie

Fytoterapie je další velmi účinnou a rozšířenou metodou tradiční čínské medicíny, která pomocí léčivých bylin, dokáže zharmonizovat tělo. Nejčastěji se aplikuje v kombinaci s akupunkturou. Pracuje s čínskými bylinnými směsmi, doplněnými minerály a zřídkakdy s živočišným materiálem. Účinnost těchto receptur je prověřená stovkami let.

Směsi pacient může užívat v různých formách. V Číně se nejběžněji používají odvary (tzv. tang), kdy se daná bylinná směs vaří po dobu cca 20 minut a pacient ji 2x denně popíjí. Dále je možné bylinky dostat ve formě jemně rozdrceného prášku (tzv. san), který pacient krátce povaří (5-10 min.) a odvar vypije. U nás je nejvíce rozšířena forma lisovaných bylinných kuliček či tabletek (tzv. wan pian), které se zapíjejí vodou nebo čajem. Také je možné byliny dostat v instantní podobě, kdy se směs zalije horkou vodou a několikrát za den popíjí.

U akutních stavů, jako je třeba chřipka, se užívají bylinné směsi ve vyšších dávkách do zmírnění obtíží a následně ještě 2-3 dny, aby se předešlo recidivě onemocnění. U chronických nerovnováh je vhodná dlouhodobá terapie ideálně vždy s úpravou stravy. Správná strava je v podstatě méně koncentrovaná fytoterapie, proto ji nelze dlouhodobě opomíjet.

V Inspiritě odebíráme pouze byliny od prověřených dodavatelů, kteří každou šarži testují, proto je jejich užívání zcela bezpečné.