HUN – dřevěná duše

28.02.2024

Teorie, že psychika (mysl a duch) sídlí v hlavě, tedy v mozku, vznikla až v novodobých západních kulturách. Podle čínské medicíny sídlí mysl a duše v těle, přičemž se různé dráhy a k nim příslušné orgány starají vždy o jednu část psychiky, o jeden aspekt duše.

Element Dřeva a s ním dráha jater jsou sídlem duše HUN. Tato duše se také nazývá duší éterickou a hovoří k nám prostřednictvím snů, představivosti a fantazie. Když pozorujeme oblaka a hledáme v nich zvířata nebo lidské obličeje a vykládáme si to jako znamení, jsme v kontaktu naší duší HUN.

Tato duše má také na starosti plánování, vize a životní strategie. Umí k tomu mistrně využít intuici a moudrost plynoucí ze zkušenosti. Stejně jako hokejový trenér volí strategii zápasu na základě intuice a znalosti schopností svých hráčů, stejně tak pracuje náš HUN. Rozhoduje a plánuje, s kým a kde žijeme, s kým se setkáváme, kde pracujeme….zvažuje naše možnosti a příležitosti z hlediska našich potřeb a cílů. Dává nám naději a odvahu vyzkoušet nové možnosti. 

Proto je-li náš život chaotický, bez smyslu a jasného záměru, je nejvyšší čas posílit element Dřeva a s ním duši HUN.

Kreativního ducha a jasný záměr vám za Inspiritu přeje

Dagmar