Novinky

Je tu září a s ním začátek školy, mlhavá rána, nachlazení a virozy, rýmy a kašlíky. Letní sluníčko viry a bacily odehnalo a nechalo náš imunitní systém chvíli lenošit, ale s chladnými rány a večery je nejvyšší čas, aby byl opět připraven chránit naše zdraví v plné síle.

Rostlinka, ze které Vám modrý čaj v Inspiritě vaříme, se jmenuje Klitorie trojitá - Clitoria ternatea. Pochází z Afriky, ale najdete ji v tropických krajích celého světa. Kromě kouzelné barvy, která se přidáním citronu změní z modré na temně fialovou, jsou zázračné i její účinky.

K létu patří i dovolená, klidné plynutí, odpočinek a líné nicnedělání … A co kdybychom tento přístup zkusili i u jídla? Pojďme při jídle zpomalit, aby náš metabolismus mohl zrychlit. A třeba ještě stihneme i zhubnout do plavek.

Jaro je v plném proudu a pokud jste to ještě neudělali, je nejvyšší čas vyrazit na louku nebo do lesa a nasušit bylinky na zimu, vyrobit lahodné bylinkové sirupy na letní limonády a v zimě do čaje, nebo uvařit mastičky na co si jen vzpomenete. A které bylinky můžeme nyní sbírat?