Terapie

Akupunktura

Akupunktura je velmi účinná prastará léčebná metoda, která spadá do systému tradiční čínské medicíny. Jejím hlavním účelem je uzdravit tělo a obnovit rovnováhu mezi fyzickými, emočními a duševními aspekty člověka.

Akupunktura může být používána samostatně, v kombinaci              s fytoterapií (bylinnou terapií) nebo i s jiným druhem léčby (masáže, cvičení, dietetika, psychosomatika atd.)

Číst dále ...


Dětská akupunktura

Akupunktura je terapeutická metoda, které se nemusíme bát ani u docela malých dětí. Na naší klinice léčíme školáky, děti předškolního věku i docela malá miminka. Čínská medicína u dětských pacientů pomáhá s nejrůznějšími problémy, jako je třeba:

  • snížená imunita alergie
  • trávicí potíže
  • noční pomočování
  • reakce na očkování ...

Číst dále ... 


Fytoterapie

Fytoterapie je další velmi účinnou a rozšířenou metodou nejen tradiční čínské medicíny, která harmonizuje tělo i duši pomocí léčivých bylin. 

Na naší klinice pracujeme s čínskými bylinnými směsmi ve formě tablet i odvarů, s recepty evropské bylinné tradice, tinkturami, květovými esencemi a dalšími bylinnými produkty. Využíváme receptury původní i naše vlastní. 

Číst dále ... 


Masáže

Naše zkušené masérky se specializují především na tyto druhy masáží:

  • tuina masáž
  • regenerační a relaxační masáž
  • manuální lymfodrenáž
  • baňkování 

Číst dále ... 


Fyzioterapie

Fyzioterapie – léčba pohybem – pomáhá při řešení obtíží především pohybového aparátu. Smyslem fyzioterapie není pouze odstranění bolesti či jiných obtíží, ale také jejich příčin. 

Pomocí fyzioterapie nejčastěji řešíme bolesti zad, bolesti hlavy, velkých kloubů, ale také ortopedické či neurologické diagnózy, poúrazové nebo pooperační stavy. 

Číst dále ... 


Bachovy květové esence

Bachova terapie je tvořena výtažky z květů a bylin a pomáhá ze zvládáním mnoha psychických dysbalancí. Bachovy květové esence pomáhají harmonizovat mysl, tělo i duši přírodní silou a energií květů a bylin. 

Umožní nám překonat složité situace, žít v přítomnosti a mít větší nadhled. Pomáhají nám žít vědomě a lépe zvládat emoce, které nás trápí a zatěžují, harmonizovat psychiku a navodit pocit rovnováhy. Ve velmi složitých situacích pomůže esence s příhodným názvem Krizová. 

Číst dále ... 


Kraniosakrální biodynamika

Kraniosakrální biodynamická terapie (CSB) je jemná celostní terapie, která využívá faktu, že při uvolnění klientova systému se samovolně spouští regenerační procesy lidského organismu. Terapeut pomocí jemného naslouchajícího doteku tyto procesy podporuje.

Jedním z hlavních principů CSB je práce s lidským systémem jako celkem. CSB nehledá jednotlivé symptomy nerovnováhy, ale podporuje zdravý potenciál přirozené inteligence těla a tím aktivuje samoozdravné síly v organismu.

Číst dále ...