Dětská akupunktura

Akupunktura je terapeutická metoda, které se nemusíme bát ani u docela malých dětí. Na naší klinice léčíme školáky, děti předškolního věku i malá miminka. Ošetření akupunkturou je šetrné, jemné a má skvělé výsledky.


Čínská medicína u dětských pacientů pomáhá s nejrůznějšími potížemi, jako jsou:

snížená imunita

alergie

ekzémy

astmatické problémy

trávicí obtíže

nespavost

dětská hyperaktivita

poruchy ve vývoji

noční pomočování a spousta dalších diagnóz

Jestliže zpozorujeme u dítěte zdravotní potíže, je dobré začít s léčbou co nejdříve, dokud se patologie v organismu nezafixuje. U dětí používáme malý počet jehel, které necháváme působit krátkou dobu. Často je pouze napíchneme a hned zase vytáhneme. Používáme tenké jehličky, proto je vpich téměř nebolestivý.

Příprava na dětské očkování

Západní medicína se snaží některým nemocem předcházet aplikací vakcín, tedy očkováním. Z pohledu tradiční čínské medicíny každé očkování přináší horký toxin do organismu a vytváří tzv. horko v krvi, a tím se mnohdy naruší teprve se vyvíjející rovnováha organismu, obzvláště pak v útlém věku.

Pokud se rozhodnete pro očkování, nabízíme postup, který pomáhá dětskému organismu vyrovnat se bez větších problémů s přijetím vakcíny. Využíváme akupunkturu, bylinky a homeopatika. První akupunkturu dítě absolvuje krátce před očkováním - účelem je připravit tělo na aplikaci očkovací látky. Druhá akupunktura se doporučuje co nejdříve po očkovaní a pomáhá organismu vyrovnat se s vakcinací. Účinek akupunktury ještě podpoříme bylinkami a homeopatiky. U této terapie dítě nemusí absolvovat vstupní vyšetření.