První návštěva v Inspiritě

Sjednání termínu vstupního vyšetření

Pro sjednání termínu vstupního vyšetření kontaktujte naši recepci na tel. čísle +420 605 270 055, případně          e-mailem recepce@inspirita.cz. Pokud máte již předem vybraného terapeuta, nahlásíte jeho jméno a domluvíte si termín. Pokud ne, recepční Vám rády poradí.

Vstupní vyšetření - 90 min.

Na vstupní vyšetření si vyhraďte 1,5 hodiny času, raději o něco více. V den vyšetření si prosím nečistěte povlak jazyka ani nejezte nic, co by jazyk obarvilo, protože se jeho pozorování využívá k diagnostice. Po příchodu na kliniku se nahlaste na recepci a vyčkejte na příchod terapeuta, který Vás uvede do ordinace.

Hlavní součástí celostního přístupu je podrobný vstupní dotazník, kde neopomeňte uvést i zdánlivě zanedbatelné detaily, mohou pomoci odhalit příčinu potíží. Jakmile budete s jeho vyplněním hotovi, zvonkem přivoláte svého terapeuta, který s Vámi dotazník projde a doplní si další informace. Vstupní lékařské vyšetření kombinuje znalosti západní a východní medicíny, při úvodní návštěvě se tedy u nás vždy setkáte s terapeutem čínské medicíny a také s lékařem medicíny západní.

V průběhu pohovoru klade terapeut množství otázek ohledně zdravotního stavu, životního stylu, stravy i psychiky. Dále provádí pohmat pulzu a diagnostiku z jazyka. Takto terapeut určí základní povahu problému a podle toho i nejvhodnější léčbu. Následuje Vaše první harmonizační akupunktura.

Druhá návštěva - 60 min.

Na druhé návštěvě s Vámi terapeut důkladně rozebere Vaši diagnózu, příčinu Vašich potíží a navrhne způsob léčby, včetně dietetických doporučení a zdravotních pohybových cvičení. Ten může zahrnovat jeden druh terapie nebo jejich kombinaci v závislosti na povaze obtíží. Následuje klasické vyšetření - pohmat pulzu, diagnostika          z jazyka a poté klasická akupunktura. Jehly jsou aplikovány vleže na břiše a poté na zádech, nejčastěji se ponechávají 20-30 min z každé strany. Terapeut s Vámi probere i další možnosti léčby (úprava stravy, byliny, cvičení) podle Vašeho zdravotního stavu.

Další terapie - 30-60 min.

Běžná návštěva probíhá ve dvou částech, nejprve formou rozhovoru o Vašem aktuálním fyzickém i psychickém stavu. Z těchto informací získá terapeut kompletní obrázek o stavu pacienta a změně oproti předchozí návštěvě.

Terapeut následně aplikuje akupunkturní jehličky, nejdříve na zadní a poté na přední část těla. Po akupunktuře se můžete cítit unaveni. 

Aby byla akupunktura úspěšná, je potřeba na ni docházet po určité časové období pravidelně. Četnost a délka těchto sezení se individuálně liší. Nejčastěji se jedná o hodinové bloky jedenkrát za 1-2 týdny po dobu několika měsíců.