Masáže

Naše šikovné a zkušené masérky se specializují především na tyto druhy masáží:

  • tuina masáž
  • regenerační a relaxační masáž
  • manuální lymfodrenáž
  • baňkování 


Tuina masáž

Energetická masáž Tuina je velmi důležitým nástrojem tradiční čínské medicíny. Na rozdíl od běžných masážních technik pracuje se systémem akupunkturních drah a bodů. Její význam a účinnost jsou často přirovnávány              k akupunktuře. Masážní techniky se provádějí přes oblečení, zatímco pacient sedí nebo leží na podložce.

Masáž může být velmi efektivně využita při léčbě chronických onemocnění, a to nejen pohybového aparátu, ale i potíží jako je nespavost, gynekologická onemocnění, chronická únava, psychické problémy, bolesti hlavy a jiné. Velmi často se používá k odstranění problémů s páteří, k léčbě bolestí kloubů, zánětů, artritidě, tenisového lokte, dny, hypertenze, bolestivé menstruace, apod.
Masáž Tuina může být také použita jako prevence stresu.

Regenerační a relaxační masáž

Masáž je vhodná pro odstranění únavy, ochablosti, ztuhlosti, zkrácení a bolestivosti svalstva, dále uvolňuje napětí a zlepšuje prokrvení kůže a regeneraci svalů.

Manuální lymfodrenáž

Ručně prováděná technika, která slouží k odvádění nadbytečné mezibuněčné tekutiny (lymfy) zpět do lymfatického systému, jehož funkcí je odvádět škodliviny a cizorodé látky ven z těla. Masáž stimuluje lymfatický a žilní systém, zlepšuje detoxikační schopnosti těla, zvyšuje imunitu, napomáhá k odbourávání tuků, snižuje otoky, působí preventivně na celulitidu.

Doporučujeme kúru skládající se z 5-10 ti masáží v pravidelném intervalu. 

Baňkování

Je účinná technika nejen na ztuhlé svaly, ale i na onemocnění trávicího, dýchacího a pohybového aparátu. Dochází k odstranění toxinů z tělních tekutin a lepšímu prokrvení tkání. Nepřímo působí přes reflexní zóny na příslušné orgány. Dle potíží se baňky přikládají na určitá místa nebo se s nimi masíruje