Fytoterapie

Fytoterapie je další velmi účinnou a rozšířenou metodou nejen tradiční čínské medicíny, která harmonizuje tělo i duši pomocí léčivých bylin.

Na naší klinice pracujeme s čínskými bylinnými směsmi ve formě tablet i odvarů, s recepty evropské bylinné tradice, tinkturami, květovými esencemi a dalšími bylinnými produkty. Využíváme receptury původní i naše vlastní.


Směsi je možno užívat v různých formách. V Číně se nejběžněji používají odvary (tzv. tang), kdy se daná bylinná směs vaří po dobu cca 20 minut a pije 1-2x denně. Odvary si klient může připravovat doma sám nebo je od nás dostane již připravené a jednotlivé dávky zatavené v malých pytlíčcích. V Evropě je nejvíce rozšířena forma lisovaných bylinných kuliček či tabletek (tzv. wan či pian), které se zapíjejí vodou nebo čajem. Také je možné byliny dostat v podobě prášku, kdy se směs zalije horkou vodou a několikrát za den se popíjí. 

Pracujeme také s českými bylinkami ve formě jednodruhových čajů i čajových směsí, které připravujeme podle tradičních i vlastních receptů. 

Při terapiích využíváme rovněž bylinné tinktury, bylinné koncentráty ve formě tabletek a kapslí, Bachovy květové esence a homeopatika, bylinné masti a další produkty. 

V Inspiritě odebíráme pouze byliny od prověřených dodavatelů, kteří každou šarži testují, proto je jejich užívání zcela bezpečné.