Reishi a podpora imunity

24.09.2023

Je tu září a s ním začátek školy, mlhavá rána, nachlazení a virozy, rýmy a kašlíky. Letní sluníčko viry a bacily odehnalo a nechalo náš imunitní systém chvíli lenošit, ale s chladnými rány a večery je nejvyšší čas, aby byl opět připraven chránit naše zdraví v plné síle. 

Jak mu v tom můžeme pomoci?

Způsobů je mnoho ... vitamíny, zdravá strava, bylinky, pohyb na čerstvém vzduchu, akupunktura a v neposlední řadě i medicinální houby. Královnou mezi nimi, nejen v podpoře imunity, je bezesporu Reishi - Lesklokorka lesklá - Ganoderma lucidum, nazývaná též houba nesmrtelnosti.Roste běžně i u nás, od května do října, na kmenech a pařezech listnatých stromů. Domácí zpracování a zachování účinných látek je však náročné, proto ji doporučujeme užívat spíše koncentrovanou ve formě kapslí nebo tabletek, kterých máme v Inspiritě několik druhů. 

A co všechno vlasně umí?

- má protizánětlivé účinky a působí proti bakteriím, virům (zejm RNA-viry), plísním, zvyšuje hladinu monocytů, makrofágů a T-lymfocytů

- pomáhá v boji proti alergiím 

- snižuje uvolňování histaminu

- chrání játra - chronické hepatitidy, detoxikace

- podporuje kardiovaskulární systém 

- hypertenze, vysoký cholesterol, chrání před vznikem aterosklerozy

- protinádorové účinky - zejména jícen, žaludek, prs, tlusté střevo, děloha

- je to velice účinný adaptogen, pomáhá při velké zátěži, při sportu, ve starším věku pro udržení mentální a fyzické energie.

A protože po ní budete mít spoustu energie, doporučujeme užívat spíše ráno.