Rok dřevěného Draka 10.2.2024 – 28.1.2025

10.02.2024

Právě končící rok vodního Zajíce byl ideální pro vytvoření stabilního zázemí, upevnění rodinných vazeb a vybudování sítě nápomocných přátel a kolegů, abychom na to nebyli v roce Draka sami. Protože letět s větrem v zádech na křídlech dřevěného Draka – to vážně není pro sraby .

Drak je nejsilnější a nejmocnější znamení čínského zvěrokruhu a jeho úkolem je posílit a dodat energii všemu, co jsme v uplynulých letech zaseli. V roce Draka bude mít všechno tendenci rychle sílit. Úplně všechno – dobré i to druhé. Proto je potřeba dobře volit, čemu chceme v roce Draka věnovat energii a volit vědomě. 

Čeká nás rok velkých změn a mnoha příležitostí. Ale pozor – pokud se budeme věnovat všemu, co rok draka přinese, roztříštíme svou energii, a nakonec se nedostaneme nikam. Pokud ale dobře zvolíme, může nás rok draka posunout hodně dopředu. 

Dřevo přináší energii nových začátků, nových úhlů pohledu, kreativity, růstu, spontánnosti a změny. Je ale také ohebné a flexibilní, proto se v příštím roce nemusíme změn bát. Můžeme dělat i věci, na které jsme si dosud netroufli a být jako děti, nebát se učit, zkoušet, dělat chyby. A nemusíme se bát ani větších cílů – Drak na to sílu má. 

Drak přináší hojnost, transformaci, maximální rozvoj, nové vize, příležitosti a zaměření na budoucnost. Vše, co budeme v roce Draka dělat, vědomě i nevědomě, může hodně ovlivnit naši další cestu a směr. Pokud zvolíme dobře, síla dřevěného Draka nás v našem záměru podpoří. Drak létá vysoko a vidí daleko, proto nám ukáže daleké obzory a umožní vidět život z větší perspektivy. Může nám ukázat jasný směr a pomoci vykročit na cestu, která bude trvat několik dalších let. Protože se důsledky toho, co v roce Draka začneme, projeví až později, je dobré projít se zpátky rokem 2023, a jasně určit, co chceme, aby rostlo a co je potřeba pustit dříve, než to pod vládou Draka zesílí. 

Rok Draka je také o rozvoji vlastního potenciálu a hojnosti příležitostí. Proto je tak důležité si dobře vymezit co chceme a neskákat po všem, co nám tento rok přinese. Jinak přijde chaos a vyčerpání. K usměrnění chaotické dřevěné dračí energie můžeme využít element kovu - vytvářet si jasné plány, strategie, seznamy úkolů a rituály.

Draka vyčerpávají detaily a maličkosti. Létá vysoko, a tak je buď nevidí nebo má tendence je přehlížet. Vidí, kam chce jít, ale neřeší kudy se tam dostane. To budeme řešit až v příštím roce s Hadem, který se plazí po zemi a vždy bezpečně najde cestu k cíli.

Jak tedy na nejlépe na Draka? 

Mít jasný cíl, nebrat vše, co přijde, ale vědět co a proč to chci a vydat se naplno vybranou cestou. Co nejpřesněji definovat oblast, kterou chceme rozvíjet a věnovat se rozvoji svého potenciálu. Aktivně hledat příležitosti a nové možnosti vzdělávání. Nepřehlížet detaily a zbavit se zbytečností. Trávit co nejvíce času v přírodě a užívat si pocit volnosti a svobody, cestovat, poznávat nové lidi a místa, kde mohou přijít nové nápady. K usměrnění energie dřeva využít element kovu – seznamy, rituály, pravidla a hranice. Jelikož nás energie Draka může snadno vyčerpat, bude potřeba hlídat si energii a zdroje, mít silné kořeny a mít se o co a o koho opřít. Stavět na tom, co již umíme, budovat rovnováhu a neustále se vracet sami k sobě, například meditací. K doplnění energie můžeme také využít mateřský element vody – občas nechat věci plynout, jít se projít podél řeky nebo pozorovat klidnou hladinu jezera, prohřát ledviny, a protože k vodě patří i moudrost, požádat o pomoc zkušenější a ty, kteří jsou již tam, kam my chceme dojít. A hlavně – otevřít se změnám, nelpět na starých postupech a nebát se toho, co jsme zatím nezkusili. 

V roce dřevěného Draka platí více než kdy jindy má oblíbená věta z Pipi dlouhé punčochy – "Ráda to zkusím - to jsem nikdy nedělala, to mi půjde." 

Odvahu a nadhled nejen v roce dřevěného Draka 

S láskou Hanka