Vánoční idylka podle 5 Elementů

20.12.2023

Starší syn coby správné Dřevo kreativně vyzdobil celý byt, k akci ho vyburcovala poznámka mladší sestry, že ty světýlka nejdou zapojit. O co že to zvládne úplně sám? Dost se u toho vztekal, chtěl totiž letos vyzkoušet úplně nový způsob osvětlení balkonu a nešlo to tak rychle, jak si představoval.

Ohnivá sestřička se ostatně se světýlky příliš netrápila, polovinu dopoledne protelefonovala s kamarádkama – a byl zázrak, že se přes nahlas puštěné koledy v jejím pokoji vůbec slyšely. A teď už nadšeně pobíhá od jednoho k druhému, předvádí své nové šaty a křičí: ať už je večer, já se tak moc těšíííííííím!!!

Maminka je zdá se ideální maminka, její konstituce je Země. Už dlouho dopředu mánakoupené a zabalené dárky, které ostatním udělají opravdu radost – dobře zná potřeby a přání svých blízkých. Doma je vzorně uklizeno, napečeno, uvařeno a přesto je maminka celá ustaraná, jestli je všeho dost a jestli jsou všichni spokojení.

Kovový tatínek si přeje večeřet přesně v šest, v sedm přece musí rodina zasednout k televizní pohádce, dělá se to tak každý rok. Samozřejmě že ví, kde jsou ozdoby na stromeček, sám je přece loni uklízel – do pravé horní skříňky v předsíni, tam mají odjakživa své místo.

Mladší syn je přes všechen ten vánoční spěch a zmatek zavřený ve svém pokoji a spokojeně hraje počítačovou hru. Matně tuší, že je dneska Štědrý den…a vůbec ho to nevzrušuje. Ono se to nějak poskládá. Že by byla jeho konstituce Voda?

Krásné a pohodové Vánoce v souladu s Vaším elementem,

Vám za Inspiritu přeje Dagmar